Spotkania indywidualne z Rodzicami

Serdecznie zapraszamy Rodziców Przedszkolaków na indywidualne spotkania z Wychowawczyniami, które odbędą się w następujących terminach:

19.11 (wtorek)- p. Karolina
20.11 (środa)- p. Ola
21.11 (czwartek)- p. Magda
25.11 (poniedziałek) p. Wiktoria
26.11 (wtorek) p. Dominika
27.11 (środa) p. Kalina
28.11 (czwartek) p. Martyna

Prosimy o indywidualny dobór pasujących dla Państwa godzin u Pań Wychowawczyń.

Dzień Małego Badacza

malaybadacz
Dnia 14 listopada Dzieci z Przedszkoli Art School i Radość odbędą niezwykłą podróż do świata nauki. Dzieci uwielbiają manipulować przedmiotami, doświadczać, eksperymentować; dzięki temu mają możliwość poznawania świata wieloma zmysłami, zdobywania w atrakcyjny sposób wiedzy i nowych umiejętności. Tego dnia Przedszkolaki będą miały możliwość rozbudzenia swojej ciekawości otaczającego świata poprzez obserwację i wyciąganie wniosków z przeprowadzanych wspólnie z nauczycielem doświadczeń.

Narodowe Święto Niepodległości

swietoniepodleglosci2019Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. W przedszkolu, od najmłodszych lat, uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny i wpajamy szacunek do polskich symboli.

12 listopada odbędzie się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Każde dziecko wykona kotylion w barwach narodowych.

Tego dnia prosimy o galowy ubiór.

Szkoła Pamięta

wojciechketrzunski
Przedszkola Art School i Radość dołączyły do akcji  Ministerstwa Edukacji Narodowej  „Szkoła Pamięta”.  Celem tej inicjatywy jest upamiętnienie ważnych postaci oraz wydarzeń  w związku ze zbliżającymi się dniami, w których w szczególny sposób wspominamy TYCH, którzy odeszli.

Przedszkolaki z grup 5, 5,5 oraz 6 -latków 25 października będą miały okazję zapoznać się z biografią Wojciecha Kętrzyńskiego – obrońcą polskości Warmii i Mazur. Następnie Starszaki złożą znicze pod pomnikiem  Wojciecha Kętrzyńskiego przy ul. Jarockiej w Olsztynie.

Kampania społeczna z okazji międzynarodowego dnia białej laski

bialalaska
„Ja nie widzę ciebie, Ty zobacz mnie!”

Od 14 do 20 października Przedszkola Art School i Radość wezmą udział w kampanii społecznej z okazji Międzynarodowego Dnia Białej Laski „Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie!” organizowanej przez Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. L. Braille’a w Bydgoszczy oraz Stowarzyszenie Visus Supremum

Uczestnictwo w akcji pozwoli uzyskać certyfikat ,,PRZEDSZKOLA PRZYJAZNEGO OSOBOM NIEWIDOMYM”
  • W placówkach odbędą się zajęcia dla dzieci na temat potrzeb i możliwości osób niewidomych i słabowidzących
  • Warsztaty dla dzieci „Patrzeć dłońmi, widzieć nosem”
  • Gość Specjalny
W kampanii wezmą udział grupy: 4 – latki, 5A, 5B, 6A i 6B
Liderem projektu jest Pani Karolina

Konkurs na najciekawszy Halloweenowy lampion

lampion

Drodzy Rodzice,
Zapraszamy Was wraz z dziećmi do udziału w konkursie. Zadaniem konkursu jest wykonanie lampionu z dyni.
Technika absolutnie dowolna.
Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań artystycznych oraz integracja rodzin poprzez wspólne zdobywanie wiedzy i wykonywanie pracy, rozwijanie kreatywności dzieci przez poszukiwanie różnorodnych rozwiązań plastyczno- technicznych.
Trzy najciekawsze lampiony nagrodzone zostaną na balu przebierańców dnia 31 października 2019 r.

Lampiony należy przekazać wychowawcom do dnia 29 października 2019 roku.